Ģitāristu Sesija 2020.vakara koncertos mūs priecēs:

RIGA Reggae

Apvienība Riga Reggae sevi uz skatuves pieteica 2014. gadā un kopš tā laika kļuvusi par aktīvāko sava žanra pārstāvi Latvijā. Bet grupas pirmsākumi meklējami 1990.gadā saistībā ar grupu “Fuck Art”. Grupas dalībnieki tolaik bija gana jauni, tomēr ar zināmu muzikālu pieredzi – brāļi Vītiņi – Toms un Uģis, bija muzicējuši grupā „Parks”, savukārt pats Horens Stalbe jau skolā bija muzicējis kopā ar Renartu Braufmani, deviņdesmitajos populārās apvienības „Nejautā” dalībnieku. No 2009. līdz 2013. gadam bija radošās darbības pārtraukums, kad Horens Stalbe vadīja niršanas klubu Baltika Ēģiptes kūrortā Dahabā. Grupa parasti muzicē sešu vīru sastāvā, izpildot gan savas, gan citu autoru kompozīcijas. Nereti projekta līderi Horens un Speiss sniedz akustiskus koncertus, kā arī abi ir aktīvi dīdžeji, kuri atskaņo regeju dažādos pasākumos, to skaitā baznīcās, bērnunamos, labdarības akcijās, klubos un festivālos.

Rihards Lībietis Orchestra

Rihards Lībietis Orchestra (LV) ir kvintets, kas izpilda instrumentālu, dinamisku pasaules mūziku, tajā savienojot ietekmes no Āfrikas, Tuvo austrumu, Latvijas folka mūzikas ar inspirācijām no blūza, džeza mūzikas. Grupa izveidojusies 2015. gadā un līdz šim ir izdevusi 3 albumus, no kuriem jaunākais “Reflections EP” ir izdots 2018.g. Rudenī. Grupa šobrīd ir aktīvā jaunā, 2021.g. pavasarī gaidāmā albuma Willful Blindness radīšanas procesā. Rihards Lībietis Orchestra regulāri sniedz koncertus dažādos Baltijas valstu klubos un festivālos.
Grupā muzicē:
Rihards Lībietis – ģitāras
Gints Smukais – ģitāras
Jānis Polis – bass
Erna Daugaviete – čells
Matīss Repsis – sitaminstrumenti

Kaspars Zemītis

Kaspars Zemītis viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā. Viņš ir daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Kaspars ir pirmais ģitārspēles maģistrs Latvijā. Kaspara darbību var raksturot 3 virzienos – ģitārspēles meistars, komponists (pats raksta mūziku gan ģitārai, gan arī koriem, tāpat arī aranžijas), skoiotājs. Šobrīd Kaspars strādā ar topošajiem ģitārstiem ne tikai JVLMA, bet arī pasniedz ģitārspēli Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā, kā arī pasniedz privātstundas. Paralēli tam Kasparam ir arī aktīva koncertdarbība – solo koncerti, viņš ir Intara Busuļa un Abonementa Orķestra sastāvā, muzicē dažādos mūzikas un mākslas projektos kopā ar Latvijā iemīļotiem māksliniekiem – Daumantu Kalniņu, aktrisi Rēziju Kalniņu, Elzu Rozentāli, Lindu Leen u.c. Šobrīd joprojām Mūzikas namā Daile turpinās ietudējumi – AG Trio koncerti – A.Hermanis, K.Zemītis, M. Auziņš (ar šo programmu AG Trio viesojās arī Ģitāristu sesijā 2019), Kamēr vien gliemeži skrien (D.Kalniņš, K.Zemītis), 15. oktobrī plānota pirmizrāde koncertprogrammai ” Motīvs balsij un ģitārai”  kopā ar aktieri Kasparu Znotiņu.
Jau vairāk kā 10 gadus katru vasaru Kaspars organizē jauno ģitārstu nometni Sešas Stīgas (šogad Covid dēļ pirmo reizi nenotika kopš 2008. gada). Ir izdevis 2 daļas ģitārspēles pašmācības grāmatām “Sešas Stīgas”.
Kaspars arī aktīvi iesaistās sabiedrības norisēs, ir sociāli aktīvs aizstāvot mūziķu tiesības šajā laikā, kad mūziķu darbības ir ierobežota un tiek regulēta. Viņš ir Pašnodarbināto mūziķu biedrības valdes loceklis, kura ir izveidota ar mērķi aizstāvēt mūziķu intereses.

www.kasparszemitis.lv
Kaspara Zemīša jubilejas koncerta “ Vētra klusumā” ieraksts

 

Misters & Nospiedumi

Misters & Nospiedumi ir mūzikas apvienība, kuras unikālais skanējums apvieno tautas mūzikas elementus ar elektroniku, hip-hop ritmiem, kā arī repošanu.
Apvienības kolektīvu veido trīs mūziķi:
Misters – vokāls, reperis ar ilggadēju pieredzi
Noitro – elektroniskās mūzikas producents
Edgars Zilberts – tautas mūzikas pārstāvis, koklētājs

Rihards Saule

Dziedātājs un mūziķis, kurš dzīvo ārpus laikmeta mūzikālajiem rāmjiem un klišejām.
Harizmātisks, ar lielisku skatuvisko izjūtu apveltīts mākslinieks. Savā mūzikālajā darbībā un radošajos meklējumos pievērsies dažādiem mūzikas žanriem – sākot no akadēmiskās mūzikas līdz rokmūzikai. Īpaši izceļama ir mūziķa balss. Tā spēj atklāt visdažādākās mūzikālās krāsas un raisīt klausītājos plašas sajūtu un emociju gammas.
Ikdienā Rihards Saule strādā un uzstājas ar vairākiem profesionālu mūziķu sastāviem, veidojot gan solo koncertprogrammas, gan koncertus un šovprogrammas ar grupu.

Rihards Saule saka: “Es mūziku ne tikai izpildu vai radu, es to dzīvoju.”

 

Svētdienas vakara koncertā muzicēs:

Normis Music

Normis Music jeb Normunds Ņērbulis rada savu mūziku ar elektroaksistisko ģitāru un ierīci – “looper”, tas ir, ritms uz ģitāras tiek spēlēts vispirms, tad ar “loopera” palīdzību, šis ritms tiek ierakstīts un atkārtots vai “izlaists bezgalības cilpā” Pēc tam šī ieraksta augšdaļā tiek veidots nākamais ieraksts, lai izveidotu mūziku, kas atgādina pilnas grupas skanējumu.
Šādas mūzikas radīšanas tehnika Latvijā vēl nav populāra, tāpēc cilvēki, redzot dzīvē “Normis Music” koncertos, bieži ir pārsteigti par iepriekš neredzēto pieeju mūzikas radīšanai. Mūzika pašu par sevi var raksturot kā radošu, motivējošu un relaksējošu.

 

Weekend Squad

 

RS Band

RS Band (Ritma Skolas ansamblis) ir izveidots 2020.gada martā, tajā spēlē jaunieši no Limbažiem un Alojas. Grupas dalībnieki  ir audzēkņi Ritma Skolā, kur apgūst mūsdienu ritmiskās mūzikas pamatus un darbošanos ansamblī. Līdz šim nozīmīgākās uzstāšanās bijušas Limbažu pilsētas svētkos un skolu pasākumos. RS Band pievērsušies klasiskā roka tradīcijām, grupas repertuārā ir roka skaņdarbi latviešu un angļu valodās, kā arī pašu radītas dziesmas.

Grupas satāvs:
Ivars Zariņš (17) – vokāls un ģitāra.
Rūdolfs Āboltiņš (17) – ģitāra.
Rūdolfs Roļskijs (15) – basģitāra.
Eduards Krūmiņš (14) – bungas un perkusijas.
Miks Ķēbers (14) – bungas un perkusijas.
Toms Kalniņš (10) – bungas un perkusijas. Bungas mācās spēlēt 1 gadu.

friends by context

friends by context ir grupa, kas no dažādiem galiem tiekas Rīgā, vecā nobružātā angārā, kur agrāk izgatavoja mēbeles. Līdz tagadējam piecu dalībnieku sastāvam ceļš bijis līkumains, taču tas sākās pavisam nejauši, ar mērķi muzikāli aizpildīt žetonvakara starpbrīdi grupas ģitāristes bijušajā skolā – Ziemeļvalstu ģimnāzijā, Rīgā, 2017. gadā. Jauniešus vieno vēlme eksperimentēt un savienot viens otra gaumes un zināšanas interesantā skanējumā. Lai arī grupas pirmais singls juice box tika izlaists vien šā gada 7. septembrī, viņi ir pieraduši muzicēt plašai auditorijai un interesentu pulkam, uzstājoties dažādās Latvijas pilsētās. Arī īstu latviešu kāzu pavadītāju pieredzi grupa ir ieguvusi, jautri uzspēlējot starptautisku repertuāru un izdancinot katru viesi. Grupas skanējumu varētu raksturot šādi: “kaut kas ko vēlas ļaudis, ar šķipsniņu indie kaut kā 🙂

Grupas friends by context dalībnieki:
Elizabete Beta Ešenvalde – vokāls
Roberta Borisova – ģitāra
Edvards Jānis Treijs – bass
Ksenija Petrova – bungas
Kristaps Diura – taustiņi

Gandrīz oktāva

Grupa dibināta 2019.gada sākumā, kad jauktā kora “Aizkraukle” aktīvie dalībnieki nolēma uz kora pasākumu sagatavot muzikālu priekšnesumu. Dalībniekiem iepatikās muzicēt kopā un tā radās sekstets “Gandrīz oktāva”. Grupa ir piedalījusies Aizkraukles pilsētas organizētajā neprofesionālo dziedātāju konkursā “Klusie ūdeņi”, Viesītes jauno grupu konkursā “Homesick 2019”, kur iegūta 2.vieta, kā arī konkursā Pasaules ritmi Praulienā, kur grupu kategorijā gūta 1.vieta. Šajā vasarā ņemta dalība jau otrajā savējo festivālā “Baibfest” Viesītē. Tāpat grupa muzicējusi gan Aizkraukles pilsētas svētku dienas koncertā, gan arī muzicē privātās ballītēs.

 

The Pretty Poisons

The Pretty Poisons ir četru ambiciozu meiteņu grupa no Madonas, kurai pievienojies arī viens puisis. Grupas muzikālajā attīstībā laiku un lielu uzmanību ir veltījis skolotājs Edmunds Vestmanis. TPP nodibinājās 2017. gadā. Pirmās ugunskristības grupa piedzīvoja 2019.gada valsts līmeņa konkursā “No baroka līdz rokam”, kurā ieguva otro vietu. Trīs gadu pastāvēšanas laikā grupa The Pretty Poisons ir piedalījusies  Ģitāristu sesijas 2019 noslēguma koncertā, Cesvaines pilsētas svētkos, Cesvaines jauno grupu konkursā “Burziņš”, kā arī bērnu un jauniešu dienā Madonā. Lai klausītājiem būtu interesantāk, grupa spēlē kaverversijas, jautras dziesmas latviešu un angļu valodās. Grupas dalībnieki klausās poproku un hip-hopu, un iedvesmojas no dziedātājām Billie Eilish, Finnes, Ariana Grande..

Grupas sastāvs:
Amanda Randare – vokāls
Ketija Kaicnere – bungas
Vendija Vestfāle – bass
Amanda Siliņa-Elektriskā – ģitāra
Jēkabs Saliņš-Akustiskā – ģitāra

Kontakti

Imants Pulkstenis, 
tālrunis: 29411619
Adrese: Tirgus iela 3, Madona
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv

Meklējiet mūs te:

GPS koordinātes
lat 56.723631, lon 26.606470