Mattergy

Grupa Mattergy ir kosmisās enerģijas un matērijas mijiedarbībā radusies muzikālo kosmonautu apvienība, kuras radošās darbības un publiskās būtības nozīme ir sniegt klausītājam neaizmirstamu lidojumu muzikāli piesātinātā un krāšņā lidojumā ārpus prāta robežām, palīdzot atbrīvot prātu no matēriskiem ierobežojumiem, atvērt sirdi mūžīgai un pilnīgai esamībai. Grupas muzikālo stilu nav iespējams iezīmēt ar robežām, tuvākais apzīmējums – Modern Progresive Rock/Metal…  tālaikais lai ir mūzikas kritiķu ziņā.

“Mattergy ir vēl gara lidojums cauri laikam un telpai. Mattergy nosaukumā ir ietverta pati eksistences būtība un nozīme – (Mattery) matērijas un (Energy) enerģijas atgriezeniskā saite, transformācija no viena stāvokļa otrā. Tas ir kosmisks šablons, kas darbojas pār mums mūsu ikdienas dzīvēs. Manifestācija, emocijas un rīcība, līdzsvars atspoguļojas skaņas viļņos, lai klausītājam palīdzētu tuvoties gara pilnībai”

Grupas dalībnieki:
Aigars Aress Māls – ģitāra, skaņdarbu autors
Ivars Kalniņš – ģitāra, skaņdarbu līdzautors, skaņu inženierija
Staņislavs Judins – basģitāra, skaņdarbu līdzautors
Andris Buiķis – bungas, taustiņi, elektronika, dziesmu līdzautors
Tobias Illingworth – vokāls, taustiņi, skaņdarbu līdzautors

Mūzika: soundcloud.com/mattergyband

Aigars Māls – ģitārists un mūziķis. Ģitāras spēlei pievēršas 11 gadu vecumā. Prasmes izkopj individuāli, mācoties no dažādiem pasniedzējiem. Teorētiskās muzikālās zināšanas apgūst Ventspils mūzikas vidusskolā. Darbojies dažādos muzikālos sastāvos: Enhet; Intricate; Collide, Miks Dukurs Crew un citos. Piedalījies dažādās muzikālās aktivitātēs, kā, piemēram, ilggadīga pieredzes sniegšana Madonas “Gitāristu Sesijā.” Koncertējis visā Latvijas teritorijā kā arī ārpus tās (Nīderlande, Polija, Lietuva, Igaunija, Ungārija, Luksemburga, Vācija un citas valstis).

Ivars Kalniņš 5 gadu vecumā uzsāk mācības Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. 2003. gadā iestājas LMA, absolvē bakalaura grādu 2007. gadā. 2009. gadā iegūst maģistra grādu mūzikā. Pamatdarbs orķestrī “Rīga”, 4 gadi strādāts arī Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Ir spēlējis visos profesionālos Latvijas orķestros dažādās programmās. Ārpus klasiskās mūzikas ietvariem muzicējis grupās Bruit Monkey, The Mascaron, Catalyst.
Ivars ir ļoti tuvās attiecībās ar tehnoloģijām, šobrīd strādā Apple produkcijas izplatītāju uzņēmumā iDeal. Grupā galvenā nozīme skaņas režijā un grupas tehnisko risinājumu izstrādē.
“Mattergy ir muzikāls ceļojums laikā un telpā, kurā rodamas atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem un gūstama vēl nebijusi pieredze, atrodoties mūzikas virsotnes epicentrā!”

Staņislavs Judins ir zināms kā džeza un improvizācijmūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās eksperimentālās mūzikas projektos. Pēdējā laikā pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast dzimtajā zemē.
Absolvējis Latvijas mūzikas akadēmijas džeza nodaļu un 10 gadus strādājis kā basģitāras pasniedzējs Ventspils mūzikas koledžā.
“Katram grupas dalībniekam ir sava unikāla dzīves un mūzikālā pieredze, līdz ar to mūzikā  ipašs skanējums , harmonijas, melodijas”

Andris Buiķis – mūziķis, komponists, bundzinieks 7 gadu vecumā uzsāk mācības mūzikas skolā Madonā, kur apgūst klavierspēli un spēlē basģitāru. 1999. gadā turpina izglītoties Rīgas 100. vidusskolā rokmūzikas un džeza novirziena klasē, uzsākot mācības kā solo ģitārists, bet pāriet uz bungu klasi pie pedagoga Tāļa Gžibovska 2000. gadā. 2013. gadā ar izcilību absolvējis Amsterdamas Konservatorijas džeza bungu nodaļu.
Andris ir Latvijā pieprasīts bundzinieks un spēlē ar vietējiem māksliniekiem kā “KEKSI”, Arnis Mednis, Jānis Stībelis, Dons, Intars Busulis, Aija Vītoliņa, Laimis Rācenājs, Laima Vaikule, Marija Naumova, Linda Leen, Uldis Marhilevičs, Raimonds Pauls, “Sound Poets” un daudziem citiem slaveniem latviešu estrādes un džeza māksliniekiem.No 2013. gada Andris atgriežas uz Latviju un strādā kā studijas bundzinieks un komponists, kā arī turpina muzicēt ar iemīļotiem Latvijas mūziķiem, kā arī ir pasniedzējs Jelgavas mūzikas skolā “BJMK”.

Tobias Illingworth ir pianists un vokālists no UK Sittingbourne. Pabeidzis bakalaura kursu Conservatorio Superior de Musica de Castilla y León Spānijā. Darbojies dažādos starptautiskos muzikālos projektos dažādos mūzikas žanros, kā piemēram savā soloprojektā Solid Arch. 2017. gadā turpina izglītoties muzikāli UK uz maģistra grādu mūzikā.

 

Kontakti

 Imants Pulkstenis, kabatas tālr.: 29411619
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, 413. kabinets
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv