Dina Liepa

Folkloras speciāliste, tradicionālās muzicēšanas pedagogs. Strādājot ar audzēkņiem, cenšos atrast kopīgu valodu ar katru, lai, apgūstot mūzikas instrumentu, mums tā būtu vienota, jo tikai savstarpējā saskaņā var paveikt lielas lietas. Es ļoti priecājos, kad mani skolnieki muzicēšanas prasmēs pāraug mani un lepojos par tiek audzēkņiem, kuri kā savu nodarbošanos izvēlas tradicionālās kultūras popularizēšanu. Vēlētos kopā ar sesijas dalībniekiem iepazīt etnogrāfiskās kokles skanēšanas un ieskandināšanas iespējas. Palīdzēt atrast katram dalībniekam saskaņu ar šo instrumentu, Uzticēties saviem pirkstiem un muzicēt.

Ansis Jansons

Kokli spēlē kopš 2011. gada vidus. Nedaudz plašāk viņu varēja iepazīt 2012. gadā, iekļūstot TV šovā “Latvijas Zelta Talanti” finālā. Šajā vasarā viņš absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Etnomuzikoloģijas programmā. Ansis, rada mūziku ar kokli, šķērsflautu, blokflautu, klarneti, vargnu un balsi. Viņš izmanto arī dažādus skaņu efektus un loop staciju.
Lai arī koncertējoša mūziķa darbs ir vilinošs, Anša šībrīža galvenais darbības virziens ir pedagoģija. Viņš veido savu kokles spēles mācīšanas metodiku un apmāca kokles spēlē dažāda vecuma koklētājus. Jaunākie, kas pie viņa mācās ir vien četrus gadus veci. Kopš septembra darbojas viņa izveidotā kokles spēles studija “Kokļu mežš”.

Lai gan Ansis spēlē arī tradicionālajā spēles stilā, viņam patīk eksperimentēt un darboties dažādos modernās mūzikas sastāvos – folkgrupā “Dārdi”, Etno/fank/hiphop grupa “Bezgalībieši”.

https://www.youtube.com/watch?v=DWB82cZ138o
https://www.youtube.com/watch?v=MoYbcJ8cIEw

Zigrīda Imanta Kručena

Zigrīda Imanta Kručena ir jautra, radoša un ar iztēli bagāta jauniete. Ikdienā viņa savas muzikālās prasmes pilnveido Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, kur jau 3 gadu mācās par diriģentu. Kokles spēli apguvusi jau pamatskolas laikos, kad Dace Vītola ierādījusi pamata akordus, kurus laika gaitā papildinājusi ar savu interpretāciju.
Meitene ne tikai spēlē kokli, bet arī dzied, spēlē klavieres un komponē, aizraujas ar visu dzīvo un aktīvo. Ir daudzu konkursu laureāte, piemēram, Rēzeknē “Manc akords”, Rīga, Latvijā ”Lielā talantīgā princese”, kā arī piedalījusies neskaitāmos konkursos ar koriem un dažādiem kolektīviem.
Kaut arī tikai 17 gadus jauna, paspējusi apceļot teju visu plašo pasauli, izbaudījusi gan Ķīnas, gan Maķedonijas kultūras īpatnības, kā arī paplašinājusi savas zināšanas tuvākajās kaimiņu valstīs.
Zigrīda saka, ka: ” Nometnes laika spēlēsim kaut ko nebijušu, savadaku, mēģināsim apvienot stilus, pieiet instrumentam no cita lenķa.”

https://www.youtube.com/watch?v=c8TNYnGfkhg

Rasa Laube

– dabas bērns. Mūsu tautas dziesmu un pārlaicīgo vērtību atklājēja. Mūziķe. Mamma. Uzaugusi ganot aitas un dziedot kopā ar brāļiem un māsu. Beigusi Cēsu mūzikas vidusskolu un Latvijas Mūzikas akadēmiju kā etnomuzikologs, tradicionālās mūzikas pedagogs. Rasa studiju laikā mācījās kokles spēli pie Valda Muktupāvela, taču kokles skaņas viņu pavada jau no bērnības, darbojoties vecāku vadītajā folkloras kopā un ģimenes ansamblī. Dabas bērna tālākie ceļi aizveda uz vairākām alternatīvajām skolām, kurās muzicēja kopā ar bērniem. Paralēli Rasa darbojas dažādos muzikālos projektos, tai skaitā starptautiskos – Om Ensemble, Baltās skaņas, Latvija-Azerbaidžāna, muzicē semināros, nometnēs, vada sadziedāšanās pasākumus.

Rasa: “Pašlaik lielāko dzīves daļu aizņem nemitīga pilnveidošanās atbildīgajā Mammas profesijā. Tomēr kokle un dziesma aizvien ir pa rokai, un ļoti priecāšos padalīties ar jums gan kokles spēles prasmēs, gan repertuārā. Nodarbībās apgūsim gan brīnumskaistas mūsu pašu tautasdziesmas, gan dažādas autordziesmas. Esmu atvērta ierosmēm un sadarbībai. 🙂 Un tie, kam ir iespēja, lūdzu, ņemiet līdzi kokli!

Gribu vēl piebilst, ka kokle ir ļoti radošs, mūsdienīgs un īpašs instruments, kas ļaujas spēlētāja radošās iztēles lidojumiem un dod iespēju dziļāk iepazīt pašam sevi.”

Ģirts Laube

Dzīves brīvības atklājējs un iedvesmas viļņu uztvērējs. Caur dažādām radošām izpausmēm dodas tuvāk Sev un Avotam. Mīl īstenumu un improvizāciju mūzikā un dzīvē, labprāt piedalās eksperimentālos skaņu brīnumos. Neofolka gaisotnē piespēlē stabuli un bungas. Spēlējas ar kokles skaņām savam priekam un meditācijai.

5 gadus līdz ausīm iekšā kokles mistērijā. Radījis jau 60 kokles un sesijas laikā darbnīcās radīs nākamo kokli. Tās tapšanu varēsiet vērot paši. Vairāk par Ģirta koklēm: www.zeltaspeles.com

Kontakti

 Imants Pulkstenis, kabatas tālr.: 29411619
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, 413. kabinets
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv