Visu nedēļu kopā ar mums

Julgī Stalte

Julgī Stalte ir lībiešu dziedātāja un tautas mūziķe. Šobrīd darbojas kā folkloras kopas Skandinieki mākslinieciskā vadītāja. Kopu, kas aizsāka folkloras kustību Latvijā, 1976. gadā izveidoja un ilgus gadus vadīja viņas vecāki – Helmī un Dainis Stalti. Skandinieki ir ne vien daudzu folkloras, mūzikas, deju u.c. grupu iedvesmotāji, bet arī pamatlicēji, mundrinot tālākam ceļam jaunus, zinošus, talantīgus un spēcīgus vadītājus (Ilgu Reiznieci, Valdi Muktupāvelu, Veltu Leju u.c.) visā Latvijā. Julgī darbojas arī grupās Tuļļi Lum un Tai Tai.
Viens ceļš, kā Julgī savas zināšanas nodod tālāk, ir caur Skandiniekiem. Bet ir arī citi. Ikšķiles Brīvā skola, Brīvā Māras skola Jaunmārupē un bērnudārzs „Pūcīte” ir vietas, kur viņa strādā – gan dziesmās, gan dejās, gan mūzikā, gan tradīcijās, gan gadskārtu godos, gan sarunās.
Sadarbībā ar Ikšķiles Brīvo skolu, Julgī ir izdevusi grāmatu “Kokles dziesma dvēselei”, kas iepazīstina ar kokles spēles pamatiem, akordiem un tehniku, kā arī kokles ciešo saikni ar latvisko mentalitāti. Grāmatu papildina folkloras draugu kopas Skandinieki iespēlēts un iedziedāts kompaktdisks.

Facebook: Skandinieki
Tai tai – Tai tai
DER, Aivars Brīze, Julgī Stalte – GALDIŅAM ČETRI STŪRI
Tuļļi lum – Tootti broutssoob Riigoo
Grāmatas “Kokles dziesma dvēselei” ieraksti

Kontakti

Imants Pulkstenis, 
kabatas tālr.: 29411619
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, 413. kabinets
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv