Dina Liepa

Folkloras speciāliste, tradicionālās muzicēšanas pedagogs. Strādājot ar audzēkņiem, cenšos atrast kopīgu valodu ar katru, lai, apgūstot mūzikas instrumentu, mums tā būtu vienota, jo tikai savstarpējā saskaņā var paveikt lielas lietas. Es ļoti priecājos, kad mani skolnieki muzicēšanas prasmēs pāraug mani un lepojos par tiek audzēkņiem, kuri kā savu nodarbošanos izvēlas tradicionālās kultūras popularizēšanu. Vēlētos kopā ar sesijas dalībniekiem iepazīt etnogrāfiskās kokles skanēšanas un ieskandināšanas iespējas. Palīdzēt atrast katram dalībniekam saskaņu ar šo instrumentu, Uzticēties saviem pirkstiem un muzicēt.

Ansis Jansons

Kokli spēlē kopš 2011. gada vidus. Nedaudz plašāk viņu varēja iepazīt 2012. gadā, iekļūstot TV šovā “Latvijas Zelta Talanti” finālā. Šajā vasarā viņš absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Etnomuzikoloģijas programmā. Ansis, rada mūziku ar kokli, šķērsflautu, blokflautu, klarneti, vargnu un balsi. Viņš izmanto arī dažādus skaņu efektus un loop staciju.
Lai arī koncertējoša mūziķa darbs ir vilinošs, Anša šībrīža galvenais darbības virziens ir pedagoģija. Viņš veido savu kokles spēles mācīšanas metodiku un apmāca kokles spēlē dažāda vecuma koklētājus. Jaunākie, kas pie viņa mācās ir vien četrus gadus veci. Kopš septembra darbojas viņa izveidotā kokles spēles studija “Kokļu mežš”.

Lai gan Ansis spēlē arī tradicionālajā spēles stilā, viņam patīk eksperimentēt un darboties dažādos modernās mūzikas sastāvos – folkgrupā “Dārdi”, Etno/fank/hiphop grupa “Bezgalībieši”.

https://www.youtube.com/watch?v=DWB82cZ138o
https://www.youtube.com/watch?v=MoYbcJ8cIEw

Ģirts Laube

Dzīves brīvības atklājējs un iedvesmas viļņu uztvērējs. Caur dažādām radošām izpausmēm dodas tuvāk Sev un Avotam. Mīl īstenumu un improvizāciju mūzikā un dzīvē, labprāt piedalās eksperimentālos skaņu brīnumos. Neofolka gaisotnē piespēlē stabuli un bungas. Spēlējas ar kokles skaņām savam priekam un meditācijai.

5 gadus līdz ausīm iekšā kokles mistērijā. Radījis jau 60 kokles un sesijas laikā darbnīcās radīs nākamo kokli. Tās tapšanu varēsiet vērot paši. Vairāk par Ģirta koklēm: www.zeltaspeles.com

Kontakti

 Imants Pulkstenis, kabatas tālr.: 29411619
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, 413. kabinets
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv