Ar Ģitāristu Sesija 2020.gada grupām notiek sarunas

2019.gada Ģitāristu Sesijā mūs priecēja šādas grupas:

Very Cool People

Very Cool People ir viena no aktīvākajām un atraktīvākajām Latvijas fankmūzikas grupām, kas koncertē kopš 2007. gada. Grupa specializējusies jazz-funk, soul un funk stilos. VCP mērķauditorija nav tikai džeza cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi saskarsme ar jazz vai funk stiliem. Grupa cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu ikvienam. VCP spēlē oriģinālmūziku, iekļaujot dažādus jazz, funk, soul, klezmer, rock un hip-hop mūzikas elementus. Grupa Very Cool People 2018. un 2019. gadā ļoti aktīvi koncertēja gan Latvijā, gan ārpus tās un izdeva vairākus singlus: “Come Along”, “This Mess”, ”We Should Dance”, “Pa apli”, “Wonderful Christmas Time”, “St. James”, kā arī izdevusi divus albumus “Snowman’s Express” (2018. gadā) un “Caution! Contains Words!” (2019.gadā). Daudzi singli no šiem albumiem atskaņoti daudzās pašmāju radiostacijās, kur guvuši panākumus gan SWH top 20, gan LR2 “Muzikālājā bankā”, kā arī radiostacijās Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un Apvienotajā Karalistē, ieskaitot BBC atskaņo grupas mūziku. 2019. gada rudenī VCP dosies koncerturnejā #vcp2019autumn, kas ilgs no septembra līdz novembra vidum. Turnejas ietvaros grupa uzstāsies daudzās pilsētās Latvijā, kā arī savs pirmais solokoncertu Lietuvas galvaspilsētā Viļņā un desmit koncertiem pēc kārtas pa Viduseiropas valstīm Poliju, Čehiju, Ungāriju, Serbiju un Slovēniju. 2019. gadā grupai ir iespaidīga vasaras turnejā pa Baltijas valstīm tai skaitā “Dubultu Karnevāls”(Latvija), Görlitz Jazz Festival” (Vācija), “Gaujas Svētki” (Latvija), “Bliuzo Naktys” (Lietuva), “Muzeju Naksts Liepājas Muzejā” (Latvija), “Tintes Svētki” (Latvija), “Saulkrasti Jazz” (Latvija), “Positivus” (Latvija), Augustibluus (Igaunija), “Summersound” (Latvija), “Origo Summer Stage” (Latvija) “Siauliai Jazz” (Lietuva) un daudzos citos festivālos un pilsētas svētkos. 2019. gada sākumā grupa jau piedalījusies Eiropas lielākajā mūzikas skatē “Eurosonic 2019”(Nīderlande) ar diviem koncertiem, pēc kuriem guva lieliskas atsauksmes no vietējiem mēdijiem, 2019. gada pirmajā pusē grupa uzstājusies jau vairāk kā ar 30 koncertiem apkārt Baltijas Valstīm. 2018. gada augustā VCP aizvadīja veiksmīgu koncerttūri Dienvidkorejā(8 koncerti apkārt visai valstij), kur guva pārliecību, ka ārvalstu tūrēs jādodas biežāk, jo grupas mūzika ir gana demokrātiska, lai to saprastu gandrīz ikvienā pasaules malā. 2018. gada novembrī VCP devās vēl vienā starptautiskajā tūrē pa Lietuvu, Ungāriju un Rumāniju.
Grupa līdz šim laidusi klajā sešus albumus, kas visi tikuši nominēti Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons”: Very Cool People (2009), Cruising in the Trolley (2012) Funkology (2015) un Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas (2017), 2018. gada decembrī dienasgaismu ieraudzīja arī publikas augsti novērtētā Ziemassvētku projekta “Snowman’s Express” disks, 2019. gada aprīlī izdots grupas jaunākais albums “Caution! Contains Words!”
VCP koncertējuši daudzos festivālos, klubos un privātos pasākumos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Austrijā, Vācijā, Nīderlandē, Spānijā un Dienvidkorejā.
Oskars Ozoliņš – trompete, Māris Jēkabsons – tenorsaksofons, Laura Rozenberga – trombons, Kristaps Ļubovs – baritonsaksofons, Elvijs Grafcovs – ģitāra, Māris Vitkus – ērģeles, Jānis Olekšs – bass, Andris Buiķis – bungas.

Akustisko Ģitāru Trio AG 3`o /A.Hermanis, K.Zemītis, M.Auziņš/

Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi – AIVARS HERMANIS, KASPARS ZEMĪTIS, MĀRCIS AUZIŅŠ, iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji 2011. gadā tika apvienojušies apvienībā – akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā.
Ģitāristu trio savos koncertos atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas savos aranžējumos. Lai arī trio dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki un regulāri piedalās un muzicē daudzos klausītājiem zināmos muzikālos projektos, trio aizvien rod unikālu iespēju pāris reizes gadā apvienoties kopējā muzicēšanas priekā sev un klausītājiem!

AKUSTISKO ĢITĀRU TRIO AG 3 o /A. Hermanis, K. Zemītis, M. Auziņš/
Mārcis Auziņš, Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis – Lai tik līst

Pirmais Kurss

“Pirmais Kurss” ir normālu jauniešu kolektīvs, kas brīvajā laikā spēlē foršu mūziku. Savā astoņu gadu pastāvēšanas periodā ir nospēlēti koncerti gandrīz visā Latvijas teritorijā, izņemot Latgali. Iekustināti festivāli, kāzas, balles un citi svētki. Pirms gada tika izdots grupas pirmais albums “Problēmas”, kas vēsta par sasāpējušām tēmām – neveiksmīga auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu. To noklausīties var dažādos internetos. Grupā spēlē Valdis, Francis, Kārlis, Aleksandrs un dažreiz Dāvis. Dāvis strādā Anglijā, bet dzīvo Ogrē.

Rihards Lībietis un Anneli Arro

Anneli Arro ir igauņu izcelsmes Latvijā dzimusī māksliniece, kas spēlē bungas-perkusijas arī latviešu indie-pop grupā Sus Dungo, sadarbībā ar Tomu Taukuli 2016. gada pavasarī izdeva savu pirmo solo albumu “Lucas” kopš tā laika radot oriģināl-kompozīcijas.
Šī būs iespēja baudīt vieglu, melodisku un nedaudz sentimentālu noskaņu kopā ar Anneli Arro (balss, ģitāra) un Rihardu Lībieti.
Koncertā skanēs oriģinālmūzika, kas iekļauta Anneli Arro albumā “Lucas”, gan tās, kas tapušas vēlāk pēc albuma izdošanas, gan arī kompozīcijas, kas tapušas sadarbībā ar Rihardu Lībieti un viņa virtuozajām ģitāras tēmām.

Facebook: anneli.arro.music
Anneli Arro / Lucas
Anneli Arro Music
anneli-arro-music/soundcloud
anneliarro.bandcamp.com/

Trio Tre

Trio TRE ir muzikāla apvienība, kas iedvesmu smeļas dažādu tautu tradicionālajā mūzikā, īpaši saistot savu skanējumu ar latviešu, skandināvu un īru mūzikas tēmām. Tik pat plašs ir arī izmantoto instrumentu klāsts – no vijoles, kokles un ģitāras līdz stabulēm, perkusijām un melodikai.
Grupas sastāvā Lauma Matule, Dārta Drava un Kārlis Zvejnieks.

Inokentijs Mārpls

Inokentijs Mārpls ir leģendāra Latvijas punk/rock’n’roll grupa, kurai izdevies sapludināt “underground” un “upperground” robežas, padarot pagrīdes mūziku par cienījamu un augsti godātu žanru. Grupa Inokentijs Mārpls dibināta 1985. gadā ar sākotnējo nosaukumu “Aklā Zarna”, kas 1987. gadā pārtop par Inokentijs Mārpls. Grupas līderis Dambis, pateicoties savam ieguldījumam Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves attīstībā, tiek dēvēts par Latvijas pagrīdes (underground) mūzikas tēvu, pankroka vectētiņu utml., joprojām turpinot izpelnīties dažādus cieņu apliecinošus apzīmējumus. Jau vairāk nekā 25 gadus Dambis ir daudzu nozīmīgu mūzikas pasākumu organizators un ierakstu izdevējs, veicinot un arhivējot pēc iespējas daudzveidīgākas Latvijas underground izpausmes formas. Grupa ir leģendāra ar savu ieguldījums pankroka attīstībā Latvijā, kas turklāt tiek uzskatīta par PSRS hardcore aizsācējiem. Grupa koncertējusi neskaitāmos lielos un mazos festivālos ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Krievijā, Zviedrijā. Grupas skanējumu viedo punk, rock ‘n’ roll, reggae, hardcore, jazz un rock mūzikas elementi.

Inokentijs Mārpls – Brīvību Latvijai!
Inokentijs Mārpls – Strādnieki
Inokentijs Mārpls – Nabagu Himna
Inokentijs Mārpls – Kakā

Lavrix Band

Lavrix Band ir dibināta 2011.gadā no dažiem darbību beigušās grupas „4 men band‘’ dalībniekiem. Lavrix Band mājvieta ir Tukums. Lavrix Band pārsvarā spēlē pašu sacerētas kompozīcijas, gan arī pasaulē zināmus blūza standartus. Lavrix Band veiksmīgi uzstājušies Rīgas pilsētas svētkos, vairākos vietējos būza festivālos Siguldā un Jūrmalā, kā arī blūza festivālos Lietuvā un Igaunijā. Kopš 2013. gada grupa regulāri piedalās mūzikas un mākslas  festivāla „Bildes” blūza koncertos. Ievērojamākais starptautiskais konkurss kurā Lavrix Band piedalījās bija “International European Blues Challenge”,  kas notika Rīgā  2014.gadā. Lavrix Band ir ierakstījuši 3 CD – „My Time” ( instrumentalāis 2014), „Pārdomas” (2014) un „Long road” (2016)
Grupas sastāvs mainījies vairākkārt un šobrīd uzstājas šādā sastāvā :
Vladimirs ‘’Lavrix ‘’ Lavrinovičs – ģitāra, vokāls
Jānis Neimanis – bass
Gints Žilinskis – taustiņinstrumenti
Rūdolfs Kreicbergs – taustiņinstrumenti
Vilnis Strods – bungas

Lavrix Blues Band – Emajõe Bluus
Lavrix Band – Pärnu Talvised Bluesipäevad 2019
Lavrix Blues Band un Dainis Dobelnieks

 

So Lucid Electric Feel

Grupa dibināta 2015.gada pavasarī. Sevi dēvē par Psihodēliska Blūzroka pārstāvjiem. Kopš darbības sākumiem mūziķi pamanījušies apceļot visu Latviju un lielāko daļu baltijas. Koncertprogramma iekļauj dziesmās improvizācijas, kas sniedz katram koncertam svaigu un nebijušu skanējumu. Aktuālākais, topošais, notikums šogad, ir grupas topošais albums, kura dziesmas ir iespējams dzirdēt dzīvajos koncertos.

So Lucid Electric Feel – Travellin’ Universe
So Lucid Electric Feel – I`m alone because i love you

Kontakti

Imants Pulkstenis, 
tālrunis: 29411619
Adrese: Tirgus iela 3, Madona
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv

Meklējiet mūs te:

GPS koordinātes
lat 56.824130, lon 26.303970