Visu nedēļu kopā ar mums

Vilnis Strods (WILLIE)

Par mūziķi Vilnis kļuvis nejaušības dēļ. Sācis spēlēt skolas ansamblītī Tadeus Surgofts /Inversija/. Pirmo honorāru – 3 rubļus, viņš saņēma 14 gadu vecumā, spēlējot saksafonu 1. maija gājienā. 1981. gadā sekoja piedāvājums pamēģināt spēkus viesnīcas “Latvija” restorānā, kur nostrādājis līdz iesaukumam Padomju Armijā. Vilnis dienējis Baltijas kara apgabala štāba orķestrī. Pusgadu nospēlējis ZVAIGZNĪTĒ, kuras sastāvā „Liepājas Dzintars 84” iegūts Grand Prrix. Tam sekoja piedāvājums no grupas VAIDAVA, kuras sastāvā pavadīts apmēram gads. Negaidīti sekoja piedāvājums no A.Madžuļa strādāt LPSR filharmonijā, M.Vilcānes un O.Grīnberga pavadošajā sastāvā grupā “Tip-Top”. Par cik kolektīvs mēģināja sadarboties ar Pītu Andersonu, radās saskarsme un interese par Rock`n`Roll. Kādu laiku darbojies abos kolektīvos. Vēlajos 80-tajos strādāts tikai ar Pītu Andersonu. Pienākot 90-tajiem, kad bungas vairs īsti nebija vajadzīgas, aizgājis strādāt par galdnieku. 1993.gadā Vilnim piedāvāja uzspēlēt blues un sākās darbs grupā REBEL, kas nebija ilgs. Trīs gadi nospēlēti LTV šovā “Dziesma manai paaudzei”. 1996. gadā strādājis uz Grieķijas kuģa kopā ar poļu mūziķiem. Atgriežoties, pēc zvana ar Edvīnu Zariņu, izveidota grupa DAKOTA. 1998. gadā, nejaušības dēļ, brauciens uz Austriju ar post-folk grupu “IĻĢI”, pēc kura vēl 10 gadi nospēlēti Iļģos. 2001.gadā sākta sadarbība ar Mariju  Naumovu. 2007.gadā pametis mūzikas biznesu, bet 2013. gadā bija uzaicinājums no Big Al & The Jokers. Pēc tam new KEKSI. Šobrīd muzicē grupās Lavrix Blues Band un Tālbraucēji. Vēl pieredze bijusi Ilgas Bērziņas trio, grupā SALMI, Arņa Medņa ansamblī un grupā CEMENTs, Jelgavas Big Band u.c.

Big Al & The Jokers from Riga _ Jump, Jive An Wail
Keksi – BOOGIE TRIO
Jump, Jive An’ Wail – Pete Anderson & The Archives

Klātbūtne meistarklasēs un koncertos

Nils Īle

Ar perkusijas spēles tehniku Nils nodarbojas kopš 1990.gada. Šo gadu laikā Nils ir daudz ceļojis (Gambija, Gvineja, Senegala, Indija, Eiropas valstis, Krievija u.c.) un papildinājis savas spēles tehniku, kās arī pilnveidojis zināšanas un izpratni par ritma būtību un spēku pie pasaulē zināmiem meistariem. 1997.gadā viņš izveidoja pirmo perkusijas spēles studiju Latvijā, kurā gan mūziķi, gan citi interesenti, kas vēlas pilnveidoties, var apgūt dažādas ritmiskas kompozīcijas. Nils Īle ir piedalījies starptautiskos festivālos un projektos. Viņš ir sadarbojies ar daudziem māksliniekiem, kopīgi veidojot priekšnesumus gan vizuālās mākslas, gan teātra un kino pasākumos.
Apvienojot savu perkusiju studijas audzēkņus, Nils ir izveidojis grupu “Afroambient”. Tā ir Latvijā pirmā etnoperkusiju grupa un darbojas Latvijas mūzikas jomā jau kopš 2001.gada.

Mājas lapa www.nilsilestudio.lv
Nils Īle & Afroambient
KANISAIFA – Sabar

Kontakti

Imants Pulkstenis, 
kabatas tālr.: 29411619
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, 413. kabinets
e-pasts: gitses.info@gmail.com
www.gitaristusesija.lv